Wygląda na to, że musisz się zalogować do panelu kursanta.
2021-04-19T00:09:50+02:00
POWIADOMIENIA
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Feedback o treści
Zobacz wszystkie
Edyta
Edyta
12 sierpnia 2022 20:56

Bardzo fajna lekcja.
Dziękuję za przypomnienie o mojej wrażliwości i emocjonalności.
W domu chyba nikt nie widział co robić z moją wrażliwością dlatego rodzice ja umniejszali chyba po to żebym miała łatwiej w życiu, że mówienie o uczuciach to słabość i inni to wykorzystają…
Więc nie miałam pojęcia co robić z tyloma emocjami…oczywiście źle się to skończyło ponieważ za to, że “za dużo” czuje uderzalam w siebie, winilam siebie.

Teraz wracam do siebie, do swojej autentyczności, do swojego głośnego śmiechu, do swojego płaczu ze wzruszenia, do swoich “zmiennych nastrojów”.
I wiecie co, bardzo lubię tą moją wrażliwośc. Lubię siebie za to, że mam emocje, że czuje, że czuje cokolwiek, czy to zachwyt nad najmniejsza rzeczą a za chwilę np. rozpacz z równie małego powodu.

Dziś zanim wysłuchalam lekcji jakoś odruchowo porozmawiam z kimś o swoich uczuciach. Jak się czuje w związku z pewną sytuacja. I poczulam lekkość. Nie wiem jak ktoś zrozumial moje słowa, ale wiem że mówiłam z intencja miłości do siebie i rozmówcy. Może zrozumiał, może nie. Ale ja się cieszę że pokazałam co czuje, że byłam naprawdę sobą, nie balam się oceny czy niezrozumienia.
Dziękuję za wskazanie drogi, że swoje “niedoskonałości” można polubić, kochać i być za nie wdzięcznym.

Agnieszka Kowalska
Agnieszka Kowalska
22 września 2022 23:49

Jestem z natury samotnikiem i nie czuję żadnej potrzeby, naprawdę żadnej – odsłaniania się przed ludźmi. Przynajmniej nie w takim stopniu, jak człowiek może i powinien sam się przed sobą odsłonić, to jest rzeczywiście kluczem do rozwoju. Relacje z innymi chyba są sprawą indywidualnych preferencji a pancerz nie brzmi aż tak pejoratywnie jakby się mogło wydawać. Ludzie są raczej po to potrzebni, żeby nam uświadomić jak bardzo się naginamy do ich wymagań w imię świętego spokoju. Ale asertywność nie jest równoznaczna z odsłanianiem swoich słabości a działa skutecznie.