Wygląda na to, że nie jesteś zalogowana.
2020-12-12T00:13:26+01:00
POWIADOMIENIA
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Feedback o treści
Zobacz wszystkie
Monika Kolanowska
Monika Kolanowska
11 marca 2021 15:53
  1. Nagminne przepraszanie.Idealny przykład praca, ktoś coś zawalił niekoniecznie ja ale np. z mojego zespołu. Wiem, że nie wyrobimy się na czas więc z góry przepraszam. Efekt- jeśli się nie wyrobimy to oczywiście ja byłam winna. Jeśli jednak zdążymy zostaje w szefie poczucie, że opóźniałam. Staram się z tym walczyć ale to “przepraszam, że żyję”jednak jest we mnie.
  2. Uszczęśliwianie i zadowalanie innych – z góry zakładam, że będzie fajnie i jeszcze czekam na oklaski, których… nie ma…
  3. Dystansowanie się (oczekiwanie, że ktoś się domyśli). W relacji z mężem kiedyś nagminne… Dlaczego tego nie zrobiłeś? Dlaczego na to nie wpadłeś? Przecież mogłeś się domyślić czy to takie trudne? W tym miejscu pojawiała się odpowiedź, która do mnie długo nie docierała…. A czy ty nie możesz po prostu powiedzieć czego oczekujesz?
  4. Kłamanie – mam czasem tendencje do wyolbrzymiania w celu dodawania atrakcyjności niektórym sytuacjom.
  5. Trzymanie się na dystans. Ciężko mi utrzymać nowe relacje, a nawet w przypadku tych trwających bardzo długo mam wrażenie, że to bardziej inni dbają o mnie niż ja o nich. To dystansowanie sprawia też, że czasem inni odbierają mnie jako “sukę”. W trakcie terapii w grupie zamkniętej usłyszałam zdanie “Monice dajcie spokój ona z byle kim w relacje nie wchodzi” i to było nie jak kubeł zimnej wody ale jak dostanie bejsbolem w twarz.
Hanna
Hanna
14 listopada 2021 22:41

1.uszczęsliwianie i zadowalanie innych często na siłę
2.pytanie o zgodę może nie tak dosłownie ale szukanie aprobaty u mojego dorosłego już syna
a potem samobiczowanie bo on się z czymś nie zgadza lub wyśmiewa mój pomysł
3wspólzależnosc
4.zarozumialosc
5dystansowanie się bardzo często od emocji aby tylko nie bolało
6.Zdradzanie kiedyś często teraz wcale
7.Kłamanie a raczej koloryzowanie tego co jest
8.Rozrzutnosc dominuje
9.uwielbienie dla innej osoby przerobiłam.
Dziękuję z całego serca za tę naukę.Teraz zauważając daną sytuację pozwolę jej zaistnieć ,przytulę siebie i pozwolę odejść

Anna Ignacik
Anna Ignacik
6 lutego 2022 10:01

No Dziewczyny sztos. Toćka w toćkę o mnie. I o moich relacjach. Taka obnażona się czuję. Ale dobrze. Dostrzegłam w sobie i w bliskich mi osobach te wszystkie zachowania. Najtrudniejszy jest dla mnie ostatni punkt umniejszanie innych. Często od innych doświadczam ze ktoś mi umniejsza, chce wyrwać, wyszarpać ze mnie .. nawet nie potrafię nazwać co, udowadnia mi błędy, ocenia, podważa, roztrząsa i mimo stawiania granic, bronienia się nic się nie zmienia. Doprowadza to do coraz gorszego mojego samopoczucia ze sobą, utraty zaufania do siebie, poczucia winy. Nie widze rozwiązania na te zachowanie.