31.10.2020

Pomóż sobie i innym przejść przez zmianę poglądów. W zbiorowej świadomości kraju czuć w ostatnich dniach dniach zmagania wielu osób z ich zmianą decyzji i zdania. Możesz tego nie widzieć w świecie fizycznym, bo może masz wokół siebie ludzi, którzy dzielą podobne poglądy. Ale jest coraz więcej jednostek, które zmagają się wewnętrznie i emocjonalnie z wstydem, gniewem, smutkiem czy rozżaleniem wobec tego, czego doświadczają z zewnątrz. Jak możesz dziś – przez słowa, myśli, Twoje wibracje i działania pomóc tym ludziom? I jak możesz przy tym zadbać o siebie, aby nie stracić cierpliwości i nie poddawać swojej energii życiowej?

29.10.2020

Pozwól sobie na szeroką skalę emocji. Nie bój się tego, co chce w Tobie zaistnieć i przez Ciebie się wydostać. Bądź tak blisko tych emocji, jak to tylko możliwe. One są Twoje i one są dla Ciebie informacją – więc masz prawo dać im być. Jeśli Ty nie dasz sobie prawa do własnych emocji, to kto ma to zrobić? Zacznij odczuwać wolność w ten sposób – pozwalając sobie na szeroką skalę emocji.

27.10.2020

Daj z siebie wszystko. W miejscu, które jest dla Ciebie ważne i w obszarze, które ma dla Ciebie znaczenie – daj z siebie wszystko. Może Ci się nie chcieć. Może być trudno. Może być wymagająco i emocjonalnie. Ale daj z siebie wszystko. Tam, gdzie są emocje, tam jest życie. Daj z siebie wszystko.

23.10.2020

Czy myślisz, że na arenie pełnej demonów potrzebne są jeszcze Twoje cienie?

22.10.2020

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI – Poczucie własnej wartości to rezultat tego, jak się postrzegasz i jak się sobą opiekujesz na bazie tego postrzegania. To świadomość, kim jesteś i co jest dla Ciebie ważne. To zaufanie i bezwarunkowy szacunek do siebie. To niegodzenie się na to, aby ktoś traktował Cię źle, bez względu na poziom sentymentu. Poczucie własnej wartości rośnie, gdy uczysz się wsłuchiwać w siebie i swój wewnętrzny głos bardziej, niż we wszystkie zewnętrzne czynniki. I to ta świadomość siebie sprawia, że zawsze odnosisz się do swojej intuicji, zamiast dzwonić do przyjaciółki czy kumpla o poradę… Jeśli potrafisz cenić i trwać przy tym, kim jesteś – wtedy wiesz, że znasz swoją wartość. I wiesz, że emanując świadomością o własnej wartości, wokół Ciebie prędzej czy później będą ludzie, którzy tę wartość docenią. Obserwuj się idąc przez ten dzień. Zaufaj swojemu instynktowi – wsłuchuj się uważnie w siebie i pamiętaj – wiesz lepiej, niż ktokolwiek inny, co jest ważne, co ma znaczenie i co JEST słuszne DLA CIEBIE.

20.10.2020

KLAROWNOŚĆ – to głęboka świadomość i rozpoznanie, że wszystko, co dzieje się w Tobie – rozprzestrzenia się na zewnątrz. Gdy masz klarowność, wiesz, co wiesz i nie pozwalasz sobie w to wątpić. Czujesz to, widzisz, – cokolwiek to jest – każdą cząstką Twojego istnienia. To jest rezultat poznawania siebie i szanowania swojej prawdy. Klarowność zyskuje się przez odpuszczenie przeszłości i wiadomości, które inni przekazali Ci o tym, co jest i nie jest możliwe. Jeśli potrzebujesz klarowności, naucz się zyskiwać spokój i oddychaj pełną piersią w Twojej własnej przestrzeni. Wtedy na pewno zyskasz klarowny umysł i serce.

19.10.2020

TAŃCZ. Rutyna to taki przyjaciel, który po czasie okazuje się więcej od nas brać, niż dawać. A gdyby tak zatańczyć dziś z Rutyną? Wziąć ją pod rękę i niespodziewanie obrócić ją parę razy w prawo, parę w lewo? Pokazać ruch bioder? Zatańcz dziś ze swoją Rutyną i zobacz, jak Ty się z tym poczujesz.

16.10.2020

JEŚLI NIE TO, TO COŚ LEPSZEGO. Niepowodzenia mają często taką moc, że podpowiadają nam stary wzorzec myślenia. A on brzmi najczęściej “Jeśli mi się nie udało, to znaczy, że jest ze mną coś nie tak”. A gdyby tak zmienić ten wzorzec i uznać, że jeśli nie to, to znaczy – że coś lepszego? Że jeśli nie tą drogą, to znaczy, że jesteś tu po coś więcej? Że jeśli nie teraz, to znaczy, że masz iść z dumą i wyprostowanymi plecami po coś piękniejszego, co odnajdzie Ciebie z większą lekkością, niż to o co do tej pory walczysz?

15.10.2020

ŹRÓDŁO SZCZĘŚCIA. Jesteś najważniejszą i jedyną osobą odpowiedzialną za Źródło Szczęścia, które w Tobie płynie. Zajrzyj dziś w to miejsce w Tobie i pozwól sobie zobaczyć, jakiego koloru dziś jest Woda w Twoim Źródle? Żywioł wody uczy nas akceptacji i przyjęcia emocji, które blokujemy z poziomu osobowości, aby zapobiec ich przepłynięciu przez nasze Źródło. A przez to, do tej samej Wody wlewa się nasz opór. Ty jesteś strażnikiem swojego Źródła i prawdopodobnie też jedyną osobą, która boi się z niego czerpać, choć często jest spragniona. Zadbaj dziś o siebie.

14.10.2020

UMYSŁ lubi wyznaczać granice i trzymać się ich. Ta miłość do granic umysłu stworzyła narody, państwa, waluty a nawet warunki dla miłości. Jaką definicję możesz dziś zaktualizować dla najważniejszej dla siebie wartości w życiu, aby ta definicja poszerzyła perspektywę obecnych granic Twojego umysłu? Jak się czujesz z aktualizowaniem tej definicji?

13.10.2020

OTRZYMAĆ WSPARCIE. Znasz to skądś? “Jak chcesz mieć to zrobione dobrze, zrób to samodzielnie!” (…) To jedno z najbardziej obciążających czasowo i energetycznie przekonań. Wszyscy potrzebujemy wsparcia. Jednak, rzadko kiedy otwieramy się na jego przyjmowanie. Istnieje wiele form wsparcia i większość z nich jest dla nas emocjonalnie niewygodna. Niewygodna ta powstała w wyniku wiary w oddzielenie. Tymczasem, otrzymać wsparcie oznacza równocześnie – zrobić co w Twojej mocy (i) pozwolić innym towarzyszyć Ci w tej podróży. To (i) jest elementem wiążącym. Gdy więc ktoś pojawia się, aby Cię wspierać – odłóż na bok głos ego, tylko dlatego, że wsparcie jest czymś innym, niż znasz z przeszłych doświadczeń.

12.10.2020

KRÓTKI DYSTANS. Gdy coś z zewnątrz powtarza, aby trzymać dystans, możesz mieć wrażenie, że wciąż jesteś dalej, niż bliżej swojego spełnienia. To wprowadza mętlik, zamieszanie, zagubienie i wiele momentów poddania. Spójrz jednak na sprawę inaczej. Stawiając na krótki dystans, możesz podzielić sobie swój plan na mniejsze kroki. Kiedy dzień za dniem będziesz je stawiać z odwagą i ugruntowaniem, niedługo potem przekonasz się, że żaden dystans Ci nie straszny.

10.10.2020

NIE BÓJ SIĘ KOCHAĆ. Umiemy kochać innych bezwarunkowo wtedy, gdy kochamy siebie. Umiemy przyjąć bezwarunkową miłość wtedy, gdy wolni jesteśmy od potrzeby szukania podstępu. A wolni jesteśmy od tej potrzeby, kiedy w sobie uznaliśmy najczystsze intencje. Nie bój się kochać bezwarunkowo. Dla umysłu stawianie warunków jest wygodne i łatwe. Zrób dziś coś trudnego i nie bój się kochać. Dzięki temu wiele innych rzeczy okaże się łatwych.

09.10.2020

OCZEKIWANIA. Dostajemy to, czego się spodziewamy. Czy to coś nam się podoba, czy nie i czy na to zasługujemy, czy nie – to czego się spodziewamy determinuje to, co otrzymujemy. Nie jest ważna ilość afirmacji, tablic marzeń, które powyklejałaś czy kamyków szczęścia, które uzbierałaś… Dostajesz to, czym emanujesz z poziomu swoich oczekiwań. Oczekiwania te zakorzenione są w wierzeniach trzymanych przez każdego z nas. W co wierzysz i czego się więc dziś spodziewasz? Może już czas na aktualizację swoich wierzeń o sobie, świecie i ludziach?

08.10.2020

INNOWACJE. Jeśli chcesz w Twoje życie wprowadzić innowacje, pamiętaj, że nie wymagają one wielkich planów, wywrócenia wszystkiego do góry nogami czy ponadczasowych wymysłów. Innowacje można wprowadzać małymi krokami, łącząc ze sobą wiele elementów, które już są Ci znane. Elementy te często wymagają tylko przetarcia z kurzu, spojrzenia na nie z innej perspektywy, większej uważności w obcowaniu z nimi. Zadaj sobie pytanie: jak wiele tego, co dziś masz, czeka na Twoje owacje na stojąco? Owacje od samej/ samego siebie? Może te owacje sprawią, że to co dziś masz, nagle stanie się inne. Bardziej INN-OWACYJNE?

06.10.2020

EFEKT WYBUCHOWY. Czekamy na efekt wybuchowy, na natychmiastową gratyfikację, na wielkie fanfary, na morze fajerwerków… A gdy takiego efektu na zewnątrz nie widać i zaczynamy się przy tym frustrować, szukać dziur, wad, podważać siebie i swoje intencje – możemy być wtedy pewni, że serwujemy sobie efekt wybuchowy w środku. Układ odpornościowy i hormony mają wtedy tych fajerwerków od nas pod sam sufit. A gdyby tak zamiast efektu wybuchowego kolekcjonować efekty prozaiczne? Nie te zwykłe i mało interesujące. Prozaiczne czyli pisane przez nas prozą. Te małe, proste efekty dostrzegane i zbierane cierpliwie tworzą zdrowszy efekt wybuchowy dla ducha, ciała i umysłu.

05.10.2020

INTERNISTA. Człowiek otwarty na rozwój duchowy umie zaopiekować się sobą tak dobrze, jak opiekuje się innymi. Nie boi się zajrzeć w głąb siebie i dotknąć obszarów, które są do uzdrowienia. Każdy z nas może być swoim osobistym lekarzem i czerpać mądrość ze swojego ciała, odczuć, reakcji i miejsca, które boli.